Odwiedź nas:
LinkedIn

O nas

Jak to się zaczęło

Pracując w funduszu inwestycyjnym typu venture capital, zauważyliśmy, że wiele spółek technologicznych ma bardzo podobne problemy. Koncentrując się na rozwoju produktu, często nie mają czasu ani narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia kompleksowej analizy rynku, zrozumienia potrzeb swoich klientów czy zbadania strategii stosowanych przez swoich konkurentów. Obowiązek ten spada często na samych założycieli, którzy w natłoku innych priorytetów nie mają sił i zasobów, aby szczegółowo przeanalizować wybrany temat. Z drugiej strony rekrutacja osoby dedykowanej do tego zadania do analizy łączy się ze zbyt wysokimi kosztami i długim czasem rekrutacji, aby miało to sens w przypadku stosunkowo krótkich projektów.

Postanowiliśmy zaadresować potrzeby założycieli, oszczędzić czas kluczowych osób w firmach, oraz wesprzeć analizy rynkowe startupów profesjonalnymi narzędziami analitycznymi. Mając wsparcie funduszu Unfold.vc, który uwierzył w nasz projekt, w 2021 założyliśmy DiveInData.  

Od tego czasu przeprowadziliśmy ponad 30 projektów dla klientów z sektora technologicznego i nie tylko, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Bardzo cenimy sobie współpracę z firmami o pozytywnym wpływie na środowisko oraz społeczeństwo, reprezentują one wartości, które dla nas są szczególnie ważne. 

Misja

Naszą misją jest odnalezienie w oceanie informacji tych kluczowych dla rozwoju naszych klientów.

Dive oznacza nurkować, zanurzać się, sięgać. Dokładnie na tym polega nasze zadanie. W oceanie informacji wyszukujemy kluczowych danych, dla rozwoju firm naszych klientów. Zebrane wnioski przedstawiamy w zrozumiały i czytelny sposób. Podsumowując - zamieniamy dane w wiedzę.

Our team

Natalia Kuźma

CEO, Co-Founder

Natalia potrafi szybko wchodzić w nowe obszary biznesu, łączyć kropki i wyciągać wartościowe wnioski. Wykorzystując te umiejętności, jest w stanie szybko zrozumieć wyzwania klientów i znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania. Natalia zrealizowała wiele projektów w obszarach nowych technologii, takich jak HealthTech, Cybersecurity, czy MarTech. Doświadczona zarządzaniu projektami, badaniach rynku, oraz prowadzeniu wywiadów pogłębionych. Wcześniej pracowała w firmie konsultingowej, startupie z branży MarTech oraz w funduszu inwestycyjnym. Natalia założyła PoprawMy, projekt skupiony na ruchu less waste i zrównoważonym rozwoju, które są obszarem jej zainteresowań.

Tomasz Kryda

Co-Founder, Head of Research

Tomek jest urodzonym analitykiem. Szuka tak długo, aż odkryje rzetelne i wiarygodne źródło danych. Posiada 10+ lat doświadczenia w prowadzeniu projektów z zakresu badań rynku, analizy konkurencji i doradztwa strategicznego. Pracował w renomowanych międzynarodowych korporacjach, takich jak prestiżowa firma doradcza McKinsey&Company, globalna sieć restauracji AmRest (marka PizzaHut), czy wiodąca agencja badawcza Euromonitor International. Tomek ma również doświadczenie pracy w sektorze publicznym (doradca dla startupów na Politechnice Wrocławskiej) oraz w branży VC (analityk inwestycyjny w funduszu Unfold.vc). Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Wrocławski na kierunku stosunki międzynarodowe. Dwukrotnie uhonorowany stypendium Ministra Edukacji RP za znaczące osiągnięcia naukowe. W wolnym czasie chętnie chodzi po górach, biega i podróżuje. Ma za sobą 1,5 roczną przerwę w karierze, podczas której samotnie przejechał (głównie autostopem) trasę z Polski do Tajlandii.

Grzegorz Solyga

Analityk finansowy

Grzegorz to kontroler finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem, w tym na stanowiskach kierowniczych. Jego przywiązanie do zasad, duża wiedza finansowa i wysoka etyka pozwoliły mu odkryć rynki niemiecko-nordyckie, gdzie kierował działami finansowymi kilku globalnych firm, w tym odnoszącego sukcesy seed start-upu Estrid AG Sweden. W DiveinData pomoże przygotować Twoją firmę do rund finansowych i spełnić wszystkie wymagania finansowe najlepszych światowych funduszy, w tym aniołów biznesu i VC. Grzegorz w wolnym czasie stara się łączyć swoją pasję do sztuki z ideą przedsiębiorczości społecznej.