Nasze usługi

Benchmark konkurencji

Chcesz wdrożyć nowy produkt, usługę, lub lepiej zrozumieć działania obecnej konkurencji, ocenić swoją pozycję i lepiej wycenić własny produkt?

Benchmark konkurencji różni się w zależności od etapu rozwoju organizacji. W związku z tym  wyodrębniliśmy kilka rodzajów analiz, które możemy zrealizować osobno lub dowolnie łączyć w zależności od specyfiki projektu. 

Analiza konkurencji

W momencie wejścia na rynek niezbędna jest identyfikacja kluczowych konkurentów, określenia ich mocnych oraz słabych stron. Pomoże Wam to odróżnić się od reszty uczestników rynku i wyeksponować kluczowe atuty Waszego rozwiązania.

Na jakie pytania odpowiada analiza?

Z kim dokładnie konkurujecie?
Jakie kategorie rozwiązań dostępne są na rynku?
Jak duzi są pozostali gracze?
Na jakich rynkach działają konkurenci?
Czym różni się Wasze rozwiązanie?

Przykładowy zakres

Identyfikacja konkurentów
Segmentacja rynku
Porównanie kluczowych funkcjonalności
Analiza opinii o konkurencyjnych rozwiązaniach
Pozyskane finansowanie
Analiza road mapy rozwoju produktu
Porównanie cen i modelu rozliczenia
Wskazanie USP konkurencji

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów bezpłatną konsultację

Analiza marketingowa

Kiedy macie już dobre rozeznanie na rynku, warto porównać działania Wasze i konkurentów w poszczególnych obszarach. Małe usprawnienia w procesie obsługi klienta, modelu rozliczeniowym, czy sposobie komunikacji, mogą okazać się kluczowym elementem w procesie pozyskania nowych klientów.

Na jakie pytania odpowiada analiza?

Gdzie obecni są Wasi konkurenci?
Jakimi kanałami docierają do klientów?
Ile średnio wydają na reklamy?
Jaki typ reklam najczęściej wyświetlają?
Jakich słów kluczowych używają?
Jakie rynki adresują w swoich reklamach?
Skąd pozyskują najwięcej ruchu na stronę?

Przykładowy zakres

Historia wyświetlania reklam
Analiza ruchu na stronie
Kanały komunikacji
Analiza sentymentu
Audyt SEO
Słowa kluczowe
Przykłady reklam na social media, na google ads

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów bezpłatną konsultację

Wywiady pogłębione

Wywiady stanowią bardzo dobre uzupełnienie analizy i pogłębienie zebranych wcześniej informacji. Pozwalają lepiej zrozumieć model działania konkurentów.

Na jakie pytania odpowiada analiza?

Czego oczekują Wasi potencjalni klienci?
Czym różni się obsługa klienta konkurencji?

Rodzaje wywiadów

Wywiady eksperckie
Wywiady walidacyjne
Tajemniczny klient

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów bezpłatną konsultację

Co mówią o nas klienci?

DiveInData pomogło nam zidentyfikować potencjalnych klientów. Regularnie informują o postępach prac i są dostępni w razie potrzeby, co bardzo doceniamy! Jeśli potrzebujesz skrupulatnych i kompleksowych usług badania rynku, możemy polecić DiveinData jako Twojego solidnego partnera

Klaudia Szklarczyk-Smolana, Business Development Director

Szukaliśmy wiarygodnego partnera, który świadczyłby wysokiej jakości usługi analizy rynku dla naszych spółek portfelowych. Współpraca z DiveInData okazała się trafnym wyborem. Nasze spółki otrzymały wartościowe dane rynkowe, pogłębioną wiedzę na temat konkurencji oraz indywidualnie przygotowane rekomendacje. Polecam usługi DID wszystkim firmom, które zastanawiają się jak utrzymać wysokie tempo wzrostu.

Jakub Sitarz

Wybraliśmy DiveInData, ponieważ zapewniają usługę wyszukania wysokiej jakości danych połączoną z wartościowymi spostrzeżeniami, przedstawionymi w przystępnej formie. Jesteśmy pod wrażeniem ich możliwości analitycznych oraz profesjonalizmu. Z chęcią będziemy współpracować z nimi ponownie przy następnym projekcie.

Michał Sadowski

DiveInData dostarczyło bardzo użyteczny raport rynkowy w przejrzystej formie. Teraz dużo lepiej rozumiemy, gdzie jesteśmy w porównaniu z naszą konkurencją. Bardzo dobra współpraca - szybko, profesjonalnie i elastycznie.

Kamil Rudnicki

DiveInData zapewniło doskonałą obsługę klienta, profesjonalizm oraz wysokiej jakości, atrakcyjny produkt dostarczony na czas.

Pawel Badzyński

DiveInData dostarczyło bardzo dokładny raport na temat rynków, na które możemy wejść. Raport został przedstawiony w bardzo uporządkowany i łatwy do zrozumienia sposób. Następnie przeanalizowali wybrane rynki bardziej szczegółowo i przedstawili nam spostrzeżenia na temat jednego z rynków, na który powinniśmy wejść w pierwszej kolejności. Są świetni w komunikacji i mają naprawdę duże kompetencje. Polecam współpracę z DiveInData

Marcin Szychowski, Customer Acquisition Manager

Dzięki pomocy DiveInData zyskaliśmy nową perspektywę budowania wzrostu dla naszego biznesu. Byliśmy pod wrażeniem tempa działania zespołu i profesjonalnego podejścia do zbierania danych podczas całego projektu.

Tamas Holczer, co-founder & advisor Virgillio 

Wszystkie usługi