Nasze usługi

Ekspansja zagraniczna

Lokalny rynek staje się zbyt ciasny i planujesz ekspansję? Zastanawiasz się, który rynek ma największy potencjał i gdzie są Twoi potencjalni klienci?

Pierwszym krokiem w procesie wchodzenia na nowe rynki jest solidna analiza wybranych kierunków ekspansji. Przygotowany przez nas ranking pomoże określić rynki, które najlepiej rokują w kontekście potencjalnej ekspansji.

Na jakie pytania odpowiada analiza?

Jakie kryteria uwzględnić przy ocenie potencjału rynku?
Który rynek ma największą wartość?
Jakie kierunki warto rozważać, a jakie wykluczyć?
Od którego rynku rozpocząć ekspansje?
Jakie są  szanse i wyzwania na określonym rynku?
Jakie jest nastawienie społeczne do Twojej kategorii produktów/usług?

Przykładowy zakres

Analiza danych makroekonomicznych (np. demografia)
Porównanie wielkości wybranych rynków 
Identyfikacja istotnych barier wejścia
Identyfikacja kluczowych konkurentów
Wskazanie potencjalnych partnerów
Otoczenie regulacyjne (wymagane normy, certyfikaty)
Aspekty społeczne i kulturowe (np. świadomość ekologiczna)
Wskazanie aspektów kluczowych dla Twojego biznesu (np. preferowane metody płatności, metody dostaw)

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Umów bezpłatną konsultację

Co mówią o nas klienci?

DiveInData pomogło nam zidentyfikować potencjalnych klientów. Regularnie informują o postępach prac i są dostępni w razie potrzeby, co bardzo doceniamy! Jeśli potrzebujesz skrupulatnych i kompleksowych usług badania rynku, możemy polecić DiveinData jako Twojego solidnego partnera

Klaudia Szklarczyk-Smolana, Business Development Director

Szukaliśmy wiarygodnego partnera, który świadczyłby wysokiej jakości usługi analizy rynku dla naszych spółek portfelowych. Współpraca z DiveInData okazała się trafnym wyborem. Nasze spółki otrzymały wartościowe dane rynkowe, pogłębioną wiedzę na temat konkurencji oraz indywidualnie przygotowane rekomendacje. Polecam usługi DID wszystkim firmom, które zastanawiają się jak utrzymać wysokie tempo wzrostu.

Jakub Sitarz

Wybraliśmy DiveInData, ponieważ zapewniają usługę wyszukania wysokiej jakości danych połączoną z wartościowymi spostrzeżeniami, przedstawionymi w przystępnej formie. Jesteśmy pod wrażeniem ich możliwości analitycznych oraz profesjonalizmu. Z chęcią będziemy współpracować z nimi ponownie przy następnym projekcie.

Michał Sadowski

DiveInData dostarczyło bardzo użyteczny raport rynkowy w przejrzystej formie. Teraz dużo lepiej rozumiemy, gdzie jesteśmy w porównaniu z naszą konkurencją. Bardzo dobra współpraca - szybko, profesjonalnie i elastycznie.

Kamil Rudnicki

DiveInData zapewniło doskonałą obsługę klienta, profesjonalizm oraz wysokiej jakości, atrakcyjny produkt dostarczony na czas.

Pawel Badzyński

DiveInData dostarczyło bardzo dokładny raport na temat rynków, na które możemy wejść. Raport został przedstawiony w bardzo uporządkowany i łatwy do zrozumienia sposób. Następnie przeanalizowali wybrane rynki bardziej szczegółowo i przedstawili nam spostrzeżenia na temat jednego z rynków, na który powinniśmy wejść w pierwszej kolejności. Są świetni w komunikacji i mają naprawdę duże kompetencje. Polecam współpracę z DiveInData

Marcin Szychowski, Customer Acquisition Manager

Dzięki pomocy DiveInData zyskaliśmy nową perspektywę budowania wzrostu dla naszego biznesu. Byliśmy pod wrażeniem tempa działania zespołu i profesjonalnego podejścia do zbierania danych podczas całego projektu.

Tamas Holczer, co-founder & advisor Virgillio 

Wszystkie usługi